Drzwi są otwarte …

Index » Kategoria: T... » Tagi: , .

Zapewne Ameryki nie odkryję stwierdzeniem, że nie ma sensu wyważać drzwi, które są otwarte. Zasadę taką można a nawet trzeba stosować również w procesie projektowania stron internetowych. Nie ma bowiem sensu tracić czasu, nerwów a czasami i pieniędzy na coś co zostało dawno odkryte. Poniżej przedstawię linki do kilku stron, z zasobów których może korzystać nie tylko początkujący webmaster.
Na forach internetowych często pojawiają się pytania: jak skonstruować stronę aby była i semantyczna i w miarę stabilna (czyt. nie rozsypywała się przeglądarkach). W sumie sposĂłb na napisanie porządnej składniowo strony jest dość prosty. Wchodzimy na http://www.code-sucks.com/css/20layouts/ i wybieramy najbliĹźszy oczekiwaniom szablon. A moĹźe nie… Na stronie http://www.fu2k.org/alex/css/ masz moĹźliwość dostosowania struktury strony do własnych wymagań i wygenerowania całkiem poprawnego kodu strony. MoĹźesz teĹź zajrzeć na http://www.ssi-developer.net/main/templates/ i do kreatora stron na http://www.csscreator.com/ a takĹźe na http://www.dynamicdrive.com/style/layouts/ i http://glish.com/css/#resources i http://intensivstation.ch/templates/ i oczywiście na http://blog.html.it/layoutgala/ , http://www.maxdesign.com.au/presentation/page_layouts/ lub chociaĹźby http://www.kurshtml.boo.pl/generatory/autoszablon.html . PowyĹźej przedstawiłem niewielką ilość linkĂłw, ktĂłre mogą ułatwić Ĺźycie webmasterowi, ktĂłry nie chce lub nie moĹźe poświęcić za duĹźo czasu budowie struktury strony.
Oczywiście nie moĹźna zapomnieć o porządnym, dostępnym i oczywiście se… mantycznym menu. Ale to Ĺźaden problem jeśli zajrzysz na http://css.maxdesign.com.au/ , http://www.cssplay.co.uk/ , http://www.htmldog.com/ , http://tutorials.alsacreations.com/ czy (ogĂłlnie) http://webdeveloper.econsultant.com/ – zestaw linkĂłw na tej stronie polecam szczegĂłlnie. Dopełnieniem swojego rodzaju zestawu linkĂłw będzie teĹź strona http://alistapart.com/ , http://stopdesign.com/ , http://www.simplebits.com/ , http://www.maxdesign.com.au/ , http://www.positioniseverything.net/ , http://wellstyled.com/ (jeśli masz problemy z dobraniem odpowiednich kolorĂłw), http://riddle.pl/emcalc/ (nie dla IE), http://www.tanfa.co.uk/ itd… itd… Czy korzystanie z gotowych, dobrych rozwiązań to wstyd?

cdn …


* * *

  • Napisał: UnitĂŠ — 10/05/2007 @ 21:35

    No niby "korzystanie z gotowych, dobrych rozwiązań" to nie wstyd, ale osobiście moja duma mi na to nie pozwala. 😉

* pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny.
Dozwolony HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> [code lang="css"][/code], [code lang="html"][/code]

Komentarze są moderowane. Spamowanie (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) komentarzy może spowodować zablokowanie IP komentującego. 

tanie serwery www: timnet.pl

Webmark został zbudowany na silniku Wordpress
wpisy (rss)komentarze (rss)
design by zama 2008
Stat24

Ostatnie komentarze

admin
TOP