Warstwy

Index » Kategoria: CSS » Tagi: , , .

No i co z tymi warstwami? Przewaga elementĂłw pływających nad tabelami jest bezsporna i raczej nie wymaga wyjaśnień. Cóş… czystość i lekkość kodu, precyzyjne pozycjonowanie, semantyka itd. Jest jednak pewna "wada" warstw, ktĂłra w pewien sposĂłb utrudnia wykonanie szkieletu strony. Chyba wszystkim webmasterom znany jest problem nierĂłwnomiernego "rozciągania się" sąsiadujących warstw w przypadku róşnego ich wypełnienia. Jako swoistego rodzaju rozwiązanie problemu stosuje się trick szczegółowo opisany na stronie http://www.alistapart.com pod nazwą Faux Columns. Rozwiązanie polega na zastosowaniu tła pod warstwami, ktĂłre ukrywa ich nierĂłwność. Jakiś czas temu na uĹźytek pewnego artykułu zobrazowałem ten problem i jego rozwiązanie TUTAJ.

Krążąc w sieci znalazłem jednak nieco inny (wykorzystujący poza css rĂłwnieĹź js) sposĂłb na rozwiązanie nierĂłwności warstw. Na stronie www.killers.com znajdziesz ciekawy artykuł na ten temat pt. "The Matching Columns Script: Matching CSS div Heights", przykładowe pliki (html, css i js) oraz videotutorial opisujący rozwiązanie problemu. Nie będę rozpisywał się zarĂłwno o Faux Columns jak i uĹźywaniem javascript do obliczania długości warstw. Niemniej jednak przypomnę, Ĺźe ok. 10 % uĹźytkownikĂłw wyłącza obsługę javascript ale jak pisze autor …

It won’t work if people have JavaScript turned off. Fortunately, the vast majority of people out there have it on. Last time I checked my own stats, nobody had JavaScript disabled.

Pliki źródłowe Matching Columns

Wszystkie za i przeciw znajdziesz na stronach autorów prezentowanych rozwiązań. Ze swojej strony dodam, że te 10% to może faktycznie przesadzona (i to w niemałym stopniu) liczba ??


* * *

Brak komentarzy

* pola wymagane

Linie i paragrafy automatyczne, adres e-mail nigdy nie widoczny.
Dozwolony HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> [code lang="css"][/code], [code lang="html"][/code]

Komentarze są moderowane. Spamowanie (reklamowanie innych stron, wpisy nie na temat itp.) komentarzy może spowodować zablokowanie IP komentującego. 

tanie serwery www: timnet.pl

Webmark został zbudowany na silniku Wordpress
wpisy (rss)komentarze (rss)
design by zama 2008
Stat24

Ostatnie komentarze

admin
TOP